Mięśnie kegla u facetów

Coraz więcej dam, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Elektrostymulator Kegel Plus

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to znaczący odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą w owym czasie poprawniejsze wyniki. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie znaczącą kwestią są również ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak z reguły powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest przede wszystkim kobietom, jakie miały więcej porodów. Są w stanie jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo szybko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się dobrze. Wiele pacjentek myśli, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu bądź też niedogodności bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach osobistej opieki rekonwalescencyjnej.

© Copyright Wszystko 2024